New Era Materials Sp. z.o.o jest firmą, która dzięki połączeniu sił ekspertów z zakresu chemii oraz wytwarzania materiałów kompozytowych zrewolucjonizowała produkcję kompozytów.

Dzięki opatentowanym rozwiązaniom stworzyliśmy zupełnie nowe podejście do technologii polimerowych. Nasze zaawansowane materiały umożliwiają zastąpienie kosztownych pre-pregów, efektywniejszymi i łatwiejszymi w użytkowaniu duroplastycznymi płytami organicznymi.

Przełomowym okresem był dla nas rok 2015, kiedy to Michał Sołowow Group- nasz główny inwestor, przejął pakiet kontrolny w New Era Materials. Wtedy to rozpoczęliśmy ekspansję naszych produktów i rozwiązań na przemysłową skalę.

Obecnie jesteśmy ważnym poddostawcą dla liderów rynku kolejowego, samochodowego, lotniczego oraz sportowego.

Grono naszych ekspertów dodatkowo oferuje pomoc w:

–  doborze inicjatorów do nienasyconych żywic poliestrowych, utwardzaczy do żywic epoksydowych, środków pomocniczych

i uniepalniających;

– ustaleniu cyklu utwardzania i jego wpływu na wytrzymałość termiczną i mechaniczną kompozytów;

– projektowaniu i optymalizacji narzędzi do kształtowania kompozytów;

– projektowaniu i wdrażaniu do produkcji części kompozytowych;

– projektowaniu i wytwarzaniu część funkcjonalnych i narzędzi metodami przyrostowymi (Additive Manufacturing).

Nieustannie prowadzimy badania nad modyfikacją i otrzymywaniem środków sieciujących, szczególnie do żywic epoksydowych              (w postaci proszków i cieczy), przyspieszaczy do proponowanych rozwiązań z tworzyw termoutwardzalnych.

Znakomita współpraca z wieloma strategicznymi producentami pozwoliła nam na przygotowanie oferty produktów i rozwiązań do różnych obszarów przemysłu w branży samochodowej i lotniczej, szybkich technologii naprawczych np.: łopat wiatraków oraz takich dziedzin jak sport czy hobby.

New Era Materials Sp. z.o.o jest częścią Grupy Kapitałowej Michał Sołowow Group, w skład której wchodzą następujące firmy:

MSG
synthos
cersanit
barlinek
3DGence
nord fish
homla
komfort
lazienki